Bilim ve Değerlendirme Kurulları

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik İnisiyatifinin düzenlediği konuşma ve seminerlerde sizlere “model anneler” ve “model babalar” sunulmuyor. Konuşmacılar, konuşmalarının ince ayarlarını, dinleyicinin mesajı nasıl algıladığına dair denetim yapan bir Kurul desteği ile yapıyorlar. Söylenenlerin dinleyicide panik ya da suçluluk duygusu yaratmadığına, ona güç verip vermediğine, onu dengeleyip dengelemediğine bakılıyor. Kurul üyeleri birbirlerinden bağımsız olduklarından ortaya farklı görüşler konuyor ve sonunda “ortak akıl” karar veriyor. Öyle bir çalışma ki bu, Kurul üyeleri ve konuşmacının kendisi dahi yeni bakış açıları kazanıyor, değişime uğruyor, düşünce ve ifade biçimleri üzerinde yeni bir değerlendirme yapma fırsatı buluyorlar.

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik başlığı altında ortaya çıkacak söylemler, döneme ve hitap edilen topluluklara göre değişiklik gösterecektir. Bu, söylemin “yalanlandığına” ya da “yanlışlandığına” değil, farklı bir ihtiyaca hitap ettiğine işarettir. Her devrin, her kültürün, her bireyin ihtiyacı farklıdır.

BİLİM KURULUMUZ

Ülke içi projelerde Uluslararası Projelerde
Doç. Dr. Alev Oğuz Kutlu
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde çocuk ihtisasını tamamladı. Aynı hastanede 17 yıl çocuk doktoru olarak görev yaptı. Ardından pediatrik endokrinoloji ihtisasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Bölümünde tamamladı. Daha sonra pediatrik endokrinoloji doçentliğini aldı.  

Dr. Nagihan Saday Duman, ANKARA
2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’’nde başladığı altı yıllık tıp eğitimi sonrasında, uzmanlığını 2014 yılında yine  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi  bölümünden aldı. 2014’de uzman doktor ünvanını aldıktan sonra, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastenesinde ve Afyon Devlet hastanesinde, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştı. Bu sırada Afyondaki ilk Çocuk İzlem Merkezi’nin kurulmasında ve sonrasında yönetiminde etkin görevler aldı. 2014-2017 yılları arasında, Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışmalarına devam ederken çeşitli eğitimler aldı. Duman, 2017  yılı sonunda Sağlık Bakanlığındaki görevinden ayrılarak 2018 yılı başında  Özel Nagihan SADAY DUMAN Kliniğini açarak Ankara’da sürdürmeye başladı. Nagihan SADAY DUMAN, şu ana kadar 20’nin üstünde uluslararası bilimsel yayın yapmış, yerli ve yabancı kitaplarda bölümler yazmıştır.

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu
2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2006’da Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını aldı.
Siverek Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini yaptı.
Özel Akay Hastanesi’nde çocuk doktorluğu ve başhekim yardımcılığı yaptı. Artık kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet veriyor.
Soldaki gruba ek olarak:

– Bir yerel uzman psikolog

– Bir yerel konu uzmanı (projenin içeriğine bağlı olarak belirleniyor)

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/sieturkiye

%d blogcu bunu beğendi: