Richard M. Ryan Önsözünden

(…) Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik, elinden gelenin en iyisini yapmak isteyen anne babalara rehber ve ilham oluyor. Türkiye’nin kıymetli uzmanları ve sosyal medyanın sevilen ebeveynleri, konuları güncel ve yerel bir dille, yaşadıkları ülkede uygulanabilecek gerçek örnekler eşliğinde sunuyorlar.

Her aile ve her çocuk farklı olduğundan, size özel yazılmış hiç bir rehber olamaz. Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik argümanları, hem anne babalar hem de çocuklar için huzurlu bir hayatın prensiplerini, doğru kaynaklara ve güvenilir araştırmalara dayandırarak sunar.

Sürdürülebilir İyi Ebeveynliğin değerini küçümsemek mümkün değil. Bu yaklaşım birkaç ailenin bakış açısını değiştirebilirse, büyük bir etki yapmış olacaktır. Çünkü bir bireyin büyüme şekli sadece onu değil, yaşamı boyunca dokunacağı her kişiyi, her kurumu, hatta bir gün kendi yetiştireceği çocuğu da etkiler. İyi ebeveynliğin etkisi çevreye ışık saçar, pozitif bir değişim dalgası yaratır.

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik felsefesini size büyük bir zevkle sunuyor, teklif ettiği “nasıl iyi ebeveyn olunur” sorusu etrafında şekillenen çalıştayı kabul etmenizi öneriyorum. Bu kitap bir iletişim başlatıyor ve bu iletişimin doğru yönde ilerlemesini sağlıyor. Sadece okuma zevki vermekle kalmayacak, çocuk yetiştirmeyi daha keyifli ve etkili hale getirecek. Hem ebeveynler, hem çocuklar daha mutlu olacak.

Richard M. Ryan
Profesör | Pozitif Psikoloji ve Eğitim Enstitüsü, Avustralya Katolik Üniversitesi, Kuzey Sidney
Araştırmacı | Rochester Üniversitesi, New York

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/sieturkiye

%d blogcu bunu beğendi: