SİE 2019

SİE Konuşmaları’na katılmak demek, uluslararası literatüre girmiş, menşei Turkiye olan ilk ebeveynlik felsefesinin parçası olmak demek. 

7 Aralık Cumartesi günü Norman Anadolu Lisesi’nin salonunda “Bugünün Çocukları, Yarının Ebeveynleri” hakkında konuşacağız.

Program sayfanın altındadır.

2019 Kurul Üyeleri

SENEM ÖZTÜRK

Ankara Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatından mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı master yaptı.  Annelik üzerine kurulu sitelerde editörlük yaptı. Daha sonra da Atarlı Anneler adlı sayfayı kurdu. Aynı zaman da Farça çeviriler yapıyor.

GÜNEY ERKILIÇ – İntegratif Psikoterapist ve Aile Danışmanı

Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirdikten sonra,  bir süre öğretmenlik yaptı. Sonraki yıllarda rehber öğretmen olarak kamuya atandı. Bir eğitimde karşılaştığı Transaksiyonel Analiz (TA) kuramından çok etkilendi. TA eğitimleri ile değişen iç dünyasını gördükçe herkesle paylaşmak istedi, “Kendimi Anlıyor Muyum?” başlıklı iletişim atölyelerini geliştirdi. 2013’te İntegratif psikoterapi kuramının kurucusu Richard Erskine ile tanıştı. Bu alanda eğitimlerini bitirdi ve uluslararası sertifikasını alarak İntegratif Psikoterapist oldu. Aile Danışmanlığı yetkisini aldıktan sonra çiftlerle de çalışmaya başladı. Bir aile danışmanlık merkezinde çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir kız annesidir.

FUNDA YILDIRIM, Aile ve Çocuk Gelişimi Danışmanı

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Newport International University’de Davranış Bilimleri eğitimi aldı. “Konu çocuk ise, aynı zamanda konu anne-baba arasındaki ilişkidir” düşüncesinden yola çıkarak Aile Danışmanlığı ve Cinsel Danışmanlık eğitimlerini tamamladı.  Montessori ve Reggio Emilio eğitim sistemlerini uygulayan kreş ve anaokullarının da bulunduğu kurumlarda yöneticilik, eğitim koordinatörlüğü ve danışmanlık yaptı. Alternatif Anne web platformunda çocuk ve aile konularında makaleleri yayınlandı.

ŞİRİN ŞİNİKÇİ – Uzm. Psk. Danışman ve Aile Danışmanı

Lisans eğitimini  Fırat Üniversitesi’nde tamamladı.  Yükselen Koleji, TED Polatlı Koleji, Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Okullarında PDR Uzmanı olarak görev yaptı. Ankara Ufuk Üniversitesi’nde Psikoloji master eğitimini Gelişimsel Sosyal Psikoloji alanında tamamlayarak Psikoloji Bilim Uzmanı ünvanını aldı. Pozitif Psikoterapi Derneği’nden Pozitif Psikoterapi temel ve master eğitimleri aldı. Türk Eğitim Derneğinin (TED) Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmenlik üst komisyonunda görev yaptı. ‘Barbie Bebeklerin Çocukların Sosyo–Duygusal Gelişimlerine Etkisi’ isimli yayınlanmış bir akademik çalışması var. Birçok farklı kurumda seminerler verdi, sosyal sorumluluk projeleri yürüttü. Hobileri arasında sokak/durum fotoğrafçılığı ve oyuncak bebek koleksiyonculuğu var.

ANIL ÇETİNEL

Hacettepe Üniversitesi İstatistik lisans programını tamamladıktan sonra yüksek lisansını işletme alanında yapmıştır. 14 yıllık bankacılık kariyerinde; finansal yönetim, çalışan ilişkileri yönetimi, iletişim ve pazarlama konularında görev alan profesyonel bir finansçıdır. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır. Evli ve bir kız çocuk annesidir. 4 yılı aşan kısa annelik kariyerinde amatör ruhuyla yol alan, öğrenen, araştıran, kendini geliştiren ve ilham veren bir kadındır.

İPEK BAYRAK

2004 Kayseri Fen Lisesi, 2009 ODTÜ Isletme Bolumunden mezun olduktan sonra  ODTÜ Iktisat Tezli Yüksek Lisansını 2013te tamamlamıştır. Yüksek lisans sırasında ODTÜ’de araştırma görelisi olarak ve bilişim sektöründe finansal kontrolör unvanı ile çalışmıştır. Halen Proje Mali Analizi ve Fiyatlandırma Uzmanı olarak çalışmaktadır. Bir kız çocuk annesidir. Üniversite yılları boyunca gazeteodtulu.com elektronik gazetesinde editörlük yapmış ve edebiyat köşesine denemeler yazmıştır. Mayıs 2017’den beri ‘çalışan anne olmak yeterince iyi bir anne olmaya engel değildir’ argümanı ile @calisananneolmak instagram hesabını yönetmekte ve ebeveynlik yolunda kendi tecrübelerini paylaşmaktadır.

İÇERİK VE PROGRAM AKIŞI

SAAT Konuşmacı Konuşmanın başlığı
09:30 – 09:45 Öztuna Norman Yarına Ödev Yok!
09:50 – 10:05 Dr. Nagihan Saday Duman Duygu Nehrinde Mantıkla Kürek Çekmek
10:10 – 10:25 Merve Dalkıran Zihniyet mi, Cinsiyet mi?
10:30 – 10:45 Aylin Diler Korkma ki “Anne” Olasın
10:50 – 11:05 Gökçen Sağlam Başarının Matematiği
11:20 – 11:35 Sevtap Gülgösteren Benim Çocuğum
11:40 – 11:55 Eylül Kuzgunbay Sanatın Alkışa İhtiyacı Yok!
12:00 – 12:15 Handan ve Evren Hoşrik İnsan, Çocuğunun Psikoloğu Olur Mu?
12:20 – 12: 35 İlkim Öz Aşksız Ebeveynlik Olur Mu?

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/sieturkiye

%d blogcu bunu beğendi: