SİE Ödülleri

SİE Ödülleri, Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik değerlerini ortaya koyan, bu değerlere uyan ya da onlara sahip çıkan kişileri/kurumları/kuruluşları kutlamak ve böylelikle başka kişileri/kurumları/kuruluşları da SİE değerlerini dikkate almaya teşvik etmek amacıyla verilir.

Ödül adayı olabilecek kişi, kurum ve kuruluşlar aşağıdaki kriterler üzerinden belirlenir:

 1. SİE BAŞARI HİKAYESİ
  Ortaya konan uygulama ya da tutum yalnızca bir ebeveyn ya da bir çocuk için değil, tüm aile için hem pratik, hem sağlıklı olmaktadır.
  Çünkü “sağlıklı ama zor”, “pratik ama sağlıksız” olan yaklaşımlar aslında hem “sürdürülebilir hem de iyi” değildir…
 2. SİE CESARET ÖDÜLÜ
  Hem “sürdürülebilir hem de iyi” bir sonuç almak için seçilen yol bazen çevreye ve sosyal baskıya direnmeyi gerektirir…
 3. SİE GİZLİ GÜÇ ÖDÜLÜ
  Gösteriş, çağımızı ve toplumumuzu avucu içinde tutan bir zehir olabilmektedir. Ülkemizde, olmadığı gibi görünmek için çocuğunu alet eden ebeveynlerden istismarlara gözlerini kapayan kurumlara dek pek çok üzücü vaka ile karşılaşmaktayız. Bu ödülü gösterişten vazgeçmek pahasına ailenin esenliğini koruyan kişi ve kurumlara verebiliriz
  (tavır değiştiren bloggerlar, reklam yapmayan okullar…)
 4.  SİE GÜVEN ÖDÜLÜ
  Günümüzde ve özellikle ülkemizde uzmanlık alanları belirsiz, uzmanlık alanlarının dışına çıkarak çalışan kişi ve kurumlar görüyor, bunların verdiği ya da verebileceği zararlardan haberdar oluyoruz. Bu ödülü mesleğini en etik biçimde icra edenleri ön plana koyma amacıyla vereceğiz.
 5. SİE İLHAM ÖDÜLÜ
  Yaratıcı söylemi veya uygulamasıyla çocuk yetiştirme dünyasına yeni bir soluk getiren kişi, kurum ve kuruluşlara verilecektir.

N A S I L B A Ş V U R U L U R ?

Ödüller için sosyal medyada ve SİE web sitesinde, ödül töreninden en az 6 ay önce tüm koşulları içeren bir bilgilendirme duyurusu (çağrı) yapılır.
Başvurular form yoluyla, belirlenen tarih aralığında yapılmalıdır.
Belirlenen tarih aralığında yapılmayan başvurular reddedilebilir.
Duyurudan 5 ay sonra başvuru süreci tamamlanır. Bir hafta içinde bilim kurulu (ve jüri?) tarafından kazananlar belirlenir.
Kazananlar; günü, saati ve yeri önceden duyurulmuş bir tören ile sahiplerine verilir.

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/sieturkiye

%d blogcu bunu beğendi: